Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 23/11/2016

Gazeta Prawna: Klimek: Chciałbym wierzyć, że "Konstytucja biznesu" przełoży się na działania

- Chciałbym wierzyć, że przedstawiona przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego "Konstytucja biznesu" i udogodnienia z niej płynące przełożą się w praktyce na konkretne działania. Dziś tego nie widzimy - ocenił w rozmowie z PAP wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego prof. Jan Klimek.

Wiceprezes ZRP zauważył, że przedstawiciele wszystkich organizacji biznesowych powtarzają, że wszystkie rządy deklarowały pomoc dla biznesu. - Nie znam takiego rządu, nie znam ministra, nie znam premiera, który by mówił, że chciałby utrudnić życie przedsiębiorcom. Wszyscy chcieli ułatwień, ale to się rzadko udawało" – dodał.

- Dziś na ok. 3,9 mln zarejestrowanych firm rzeczywiście funkcjonuje mniej więcej połowa z nich, która zatrudnia w sumie prawie 9 mln osób. "Takich firm w Polsce mamy ok. dwóch milionów, a w UE jest 23 miliony. Dziś, żeby być konkurencyjnym na rynku unijnym, musimy mieć odpowiedni oręż" - podkreślił. Tymczasem, jego zdaniem, polskie firmy rozwijają się siłą rozpędu. (źródło PAP).
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018