Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 11/12/2012

Gazeta Pomorska Inowrocław: Rzemieślnicy w nowej szkole

„Działający przy Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła funkcjonuje zaledwie od dwóch lat, a już liczy 256 uczniów. Właśnie otwarto drugi budynek szkoły. Poprawiła się więc baza dydaktyczna tej szybko rozwijającej się placówki”.

Budynek kupił i wyremontował Grzegorz Bartoszewicz, członek zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu. Szkoła stoi u zbiegu ulic Poznańskiej i Świętokrzyskiej. Przed wojną mieściła się tu ochronka prowadzona przez siostry zakonne z kościoła pw. św. Mikołaja.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor szkoły Halina Peta i starszy cechu Michał Pomernacki. - Nie każdy musi mieć potwierdzone kwalifikacje, żeby otworzyć jakikolwiek warsztat pracy. Jednakże rzemiosło ma tę przewagę, że już od średniowiecza gwarantuje dobrą jakość - mówił Michał Pomernacki

Następnie odbyło się pasowanie na ucznia rzemiosła. Dokonał tego Jan Gogolewski, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.
pomorska.pl
Dariusz Nawrocki
10.12.2012

LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018