Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 14/12/2009

Gazeta Krakowska: Sylwetka krakowskiego zegarmistrza Józefa Ciepieli

"Swoje zawodowe życie rozpoczynał w Technikum Mechanicznym przy al. Mickiewicza w klasie zegarmistrzowskiej. Z dyplomem i zapałem do pracy zaczął szukać zatrudnienia."

"Ale w Krakowie nie było dla niego miejsca w żadnym zakładzie zegarmistrzowskim. Trafił do Mościsk do Zakładów Azotowych a potem do Zakładów Zbrojeniowych w Tarnowie Zegarmistrz z zachwytem mówi o zegarach nazywanych „Atmos”. Napędzane są dzięki różnicy temperatur. W ciągu 40 lat pracy naprawiał cztery takie skomplikowane mechanizmy. Od 1936 roku zegar Atmos jest oficjalnym prezentem rządu Szwajcarii wręczanym oficjalnym gościom. - Jestem lekarzem zegarków - śmieje się Ciepiela. -Najbardziej denerwują mnie dzisiejsze drogie zegary stojące importowane z Dalekiego Wschodu. Skrzynie mają jak trumny, kiepskie mechanizmy i tylko ładnie grają. Daleko im do zegarów robionych przed stu i więcej laty."

Więcej: gazetakrakowska.pl
11.12.2009
Marian Satała

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018