Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 01/12/2016

G.Prawna:ZUS dobrze zarobił na zleceniach

Zachęcamy do przeczytania w Dzienniku Gazecie Prawnej artykułu „ZUS dobrze zarobił na zleceniach”, w którym mowa o przychodach zakładu ubezpieczeń z tytułu oskładkowania umów zleceń. Szacuje się, że w tym roku kwota wpływów z tego tytułu wyniesie 450 mln. Nic więc dziwnego, że Rada Ministrów rozważa, bardzo poważnie, objęcie składkami także umów o dzieło.

Wtórują pomysłowi związki zawodowe, które chcą, aby składki były odprowadzane nie tylko od zleceń do wysokości płacy minimalnej, lecz od każdej umowy. Zdaniem związkowców obecny system przysparza dodatkowej pracy firmom, które muszą sumować zawierane umowy, żeby nie przekroczyć limitu.

 Związki zarzucają pracodawcom nadużywanie zawierania umów o dzieło i chcą zakończenia patologicznego procederu. Rząd po przeglądzie systemu emerytalnego popiera działania związkowców, co wyraźnie zostało powiedziane podczas wczorajszego posiedzenia zespołu ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego.
Pracodawcy natomiast nie godzą się na dodatkowe obciążenia mikro i małych firm.
Więcej:
edgp.pl
Bożena Wiktorowska
30.11.2016
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018