Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 05/10/2016

G.Prawna:Nie będzie matury dwóch prędkości

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem w dzisiejszym wydaniu Gazety Prawnej, w którym mowa o zmianach w szkolnictwie zawodowym. Od najbliższego roku będą dwie szkoły zawodowe –branżowa pierwszego i drugiego stopnia. II etap może być zakończony egzaminem dojrzałości. Początkowo miał to być egzamin ułatwiony, jednak ministerstwo edukacji zdanie zmieniło i wycofuje się z tego pomysłu.

Po zdaniu egzaminu uczeń będzie miał otwartą drogę do państwowej wyższej szkoły zawodowej. Teraz absolwent II stopnia szkoły branżowej będzie pisał, podobnie jak licealista język polski, matematykę i język obcy. Do tego dojdą egzaminy zawodowe, które zdaje się w trakcie nauki. Egzaminy trzeba będzie ukończyć z przynajmniej 30 proc. progiem zaliczenia.

Projektowane rozwiązania pozwalają na uzupełnienie matury branżowej do ogólnej. Jeżeli uczeń szkoły branżowej wybierze inny kierunek studiów, wystarczy, że zda egzamin z przedmiotu dodatkowego, tak jak zdają licealiści.
 Więcej:
edgp.pl
Anna Wittenberg
5.10.2016
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018