Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 28/10/2016

G.Prawna: Ryzykowna ucieczka przed ZUS za ocean

"Bogusława Nowak-Turowiecka, ekspert ubezpieczeniowy w Związku Rzemiosła Polskiego uważa, że usankcjonowanie przez ZUS możliwości niepłacenia składek przez przedsiębiorców działających w Polsce jest niedopuszczalne. Te firmy naruszają zasady solidaryzmu, powszechności i wzajemności ubezpieczeń. Nie może być tak, że jeden przedsiębiorca opłaca wszystkie daniny w Polsce, a drugi, nie płacąc ZUS, oferuje tańsze usługi. Narusza to zasady uczciwej konkurencji" – podkreśla Bogusława Nowak-Turowiecka.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem w Dzienniku gazecie Prawnej w którym autorka  Bożena Wiktorowska pokazuje, że przedsiębiorcy znaleźli sposób, żeby w Polsce nie płacić składek do polskiego systemu ubezpieczeniowego. Okazuje się, że wystarczy założyć spółkę LLC w Wyoming. Dlaczego przedsiębiorcy uciekają z Polski? Jeden z rozmówców twierdzi, że przyczyna jest brak pieniędzy na wysokie składki i, że wolą sami zabezpieczyć swoją emerytalna przyszłość.

Eksperci jednak przestrzegają przed tego typu praktykami, bo ZUS zawsze może te firmy sprawdzić.
Więcej:
edgp.pl
Bożena Wiktorowska
26.10.2016
 LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018