Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 29/11/2016

G.Prawna: Koniec z legalną produkcją podróbek

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem w Dzienniku Gazecie Prawnej „Koniec z legalną produkcją podróbek”, w którym mowa o przygotowywanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przepisach, które mają ukrócić ten proceder, czyli posługiwanie się tzw. dokumentami kolekcjonerskimi, które trudno odróżnić od oryginalnych.

Obecnie wystarczy sięgnąć do internetu i kupić znakomita podróbkę dowodu osobistego, prawa jazdy, czy innego dokumentu. Z artykuły wynika, że konkurencja w tym fachu jest ogromna. Drożej trzeba zapłacić za zamieszczone hologramy, więcej tez kosztują dokumenty świecące w świetle UV. Na każdym dowolnym dokumencie można umieścić nazwisko, podpis i zdjęcie. Dokumenty te sprzedawane są jako kolekcjonerskie, a ich twórcy oraz osoby sprzedające nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, ponieważ działalność ta jest zgodna z prawem.

Zgodnie z przepisami zakazane będzie wytwarzanie dokumentów, które można uznać za prawdziwe. Nadal będzie można produkować kolekcjonerskie dowody, ale wielkości innej niż oryginały – poddaje dziennik.
Więcej:
edgp.pl
Sławomir Wikariak
29.11.2016
LINK

P.S.

Związek Rzemiosła Polskiego już w marcu, w pismie do prezesa UOKiK występował z wnioskiem o uregulowanie kwestii łatwego dostępu do dokumentów tzw. kolekcjonerskich, które  trudno odróżnić od oryginalnych. I dziś pojawia się szansa, że handel takimi dokumentami będzie zabroniony.

Pismo ZRP do UOKiK:

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018