Fundusze Europejskie wspierają innowacyjnych przedsiębiorców

W białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się ostatnie spotkanie pn. „Innowacyjna firma – Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”. Z cyklu spotkań przygotowanych w 9 miastach Polski wschodniej, przedsiębiorcy mieli możliwość dyskutowania o wsparciu dla firm z programów Inteligentny Rozwój i Polska Wschodnia. W debatach uczestniczyli eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego i Agencji Rozwoju Przemysłu. Organizatorem było Ministerstwo Rozwoju. Opowiadali o wsparciu dla innowacyjnych przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju firmy- od fazy wczesnego rozwoju, przez działalność badawczo-rozwojową, wdrożenia aż do działań powdrożeniowych.

-Spotykamy się z Państwem, ponieważ wiemy jak duża jest potrzeba informacji na temat poszczególnych konkursów” – mówił wiceszef resortu rozwoju Adam Hawryszczak otwierając wydarzenie. „Środki do rozdysponowania w ramach poszczególnych programów mogą pomóc uwolnić potencjał polskich firm, to szansa, z której warto skorzystać” – dodał.

Przedstawiono również ofertę Regionalnego Programu Województwa Podlaskiego dla firm. Po oficjalnych wystąpieniach przedsiębiorcy mieli czas na indywidualne konsultacje z przedstawicielami poszczególnych instytucji przyznających wsparcie.
Więcej: LINK