Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 24/02/2012

Fundusz Pracy, dostęp małych firm do wparcia w obszarze prac Trójstronnej Komisji

Podczas posiedzenia Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, które wznowiło obrady po półrocznej przerwie, zapadła decyzja o zgłoszeniu przez partnerów społecznych propozycji tematów, którymi powinna się zająć Komisja.

 Związek Rzemiosła Polskiego w przygotowanym dokumencie za najpilniejsze uznał tematy związane z wydatkowaniem środków z Funduszu Pracy, uwzględnienie w krajowych strategiach rozwoju gospodarczego problemów sektora mikro i małych przedsiębiorstw oraz rozszerzenie uproszczonych form opodatkowania. Do kalendarza działań TK powinien trafić temat kształcenia zawodowego młodocianych i osób dorosłych z uwzględnieniem potrzeb rynku pracy oraz przywrócenia listy zawodów rzemieślniczych objętych obowiązkiem kwalifikacji zawodowych. Konieczne jest też wypracowanie strategii, która poprawi dostęp do wsparcia finansowego najmniejszym firmom. Dalszych negocjacji wymaga reforma systemu emerytalnego.
 
Zdaniem Związku Rzemiosła Polskiego pomyślne uregulowanie tych kwestii wpłynie na poprawę kondycji i konkurencyjności mikro i małych przedsiębiorstw, a także w znaczny sposób przyczyni się do zlikwidowania bezrobocia wśród młodych ludzi. Pomoże ustrzec się przed błędami legislacyjnymi, a także uchroni środowisko rzemiosła przed ponownym wstrzymaniem wypłat refundacji rzemieślnikom za praktyczną naukę zawodu pracowników młodocianych.

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018