Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 16/09/2016

Forum Edukacyjne MSP - Jak stać się pracodawcą jutra?

W trakcie dwudniowego Forum Edukacyjnego dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie odbyła się debata pod hasłem: "Jakich kompetencji potrzebuje polska gospodarka? Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju – jak stać się Pracodawcą Jutra", z udziałem wiceministrów Jadwigi Emilewicz i Pawła Chorążego.
 
- Strategia zakłada wsparcie sektorów decydujących dziś o naszej konkurencyjności. Takimi sektorami są np. meblarstwo, sektor spożywczy czy metalowy - powiedziała wiceminister Emilewicz. - Ponadto będziemy dążyć do zwiększenia zaangażowania przedsiębiorców w system kształcenia pracowników – dodała.
 
Wiceministrowie podkreślali, że główną rolę w procesie wzrostu gospodarczego odgrywają przedsiębiorstwa. Działania wspierające rozwój kompetencji pracowników w pierwszej kolejności powinny być skierowane do menadżerów i właścicieli przedsiębiorstw. Wsparcie powinno obejmować budowanie podstaw związanych z zarządzaniem poprzez budowanie innowacji i tworzenie strategii rozwoju, a następnie jej wdrażanie.

- Niezbędne jest również wdrożenie rozwiązań, które zwiększą dopasowanie oferty edukacyjnej do potrzeb przedsiębiorców poprzez usprawnienie współpracy przedsiębiorstw z instytucjami edukacyjnymi i instytucjami rynku pracy" – podsumował Paweł Chorąży.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018