Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 27/02/2012

Oo firmach rodzinnych - Ekspert ZRP w Polskim Radio 24

Elżbieta Lutow, dyrektor zespołu rozwoju przedsiębiorczości była gościem audycji radiowej w Programie I Polskiego Radia. Ekspert Związku Rzemiosłom Polskiego mówiła o znaczeniu sektora drobnej przedsiębiorczości i jego specyfice na przykładzie rodzinnych firm rzemieślniczych.

Jak wynika z badań - firmy rodzinne, to ponad 36% wszystkich mikro i małych przedsiębiorstw w Polsce. Są to firmy działające przede wszystkim na rynkach lokalnych. Zdecydowanie inaczej usytuowana jest przedsiębiorczość rodzinna np. w Niemczech, czy innych bogatszych krajach europejskich, gdzie wiele dużych spółek akcyjnych rozpoczynało działalność jako firmy rodzinne.

W rozmowie poruszono także problem sukcesji biznesu rodzinnego, co w sytuacji większości firm rzemieślniczych, bywa skomplikowane, głównie z powodu konieczności zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Więcej: polskieradio.pl

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018