Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 22/09/2016

Efekty spotkania ministra sprawiedliwości z przedsiębiorcami

Ministerstwo sprawiedliwości będzie rekomendowało w Sejmie zmiany w projekcie ustawy, która ma umożliwić skuteczną walkę z gigantycznymi wyłudzeniami VAT.

- Polskie państwo powinno służyć polskim przedsiębiorcom, dawać im ochronę prawną, dla zagwarantowania rzetelnej, uczciwej konkurencji i rozwoju przedsiębiorstw. Celem było to, żebyśmy się mogli wzajemnie zrozumieć i przedstawić racje – powiedział minister Ziobro na konferencji prasowej.

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez przedsiębiorców uwagom i postulatom, minister sprawiedliwości zarekomendował, w ramach parlamentarnych prac nad projektem, zmianę niektórych przepisów. I tak, np. przestępstwo fałszowania faktur VAT będzie traktowane jak zbrodnia dopiero od kwoty przekraczającej 5 mln zł (w tej chwili projekt przewiduje kwotę 1 mln zł). Zbrodnią kwalifikowaną natomiast, czyli przestępstwem zagrożonym karą od 5 do 25 lat pozbawienia wolności, będzie fałszowanie faktur od kwoty 10 mln zł, a nie od 5 mln zł,  jak obecnie przewiduje projekt.

- Chodzi o to, aby rzeczywiście ten przepis był wycelowany w najgroźniejszych przestępców, którzy operują w obszarze bardzo dużych kwot i wyprowadzają je ze szkodą dla polskiego budżetu – podkreślił  Zbigniew Ziobro.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018