E-Składka – tylko trzy dni na przygotowanie się do zmian

Przypominamy, że od 1 stycznia 2018 roku obowiązywać będzie jeden przelew do ZUS, kierowany na indywidualny numer rachunku składkowego przedsiębiorcy. Wpłata od razu będzie zaksięgowana i rozliczona na koncie płatnika. Każda wpłata zostanie podzielona proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia i fundusze, na podstawie ostatniej deklaracji rozliczeniowej. Podzielona wpłata wpłynie na najstarsze zadłużenie na danym ubezpieczeniu albo funduszu.

Jeżeli informacja o numerze rachunku jeszcze do przedsiębiorcy nie dotarła, koniecznie proszę się skontaktować z oddziałem ZUS lub zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej
 tel.: 22 560 16 00. jest to ważne, ponieważ nieznajomość numeru rachunku uniemożliwi opłatę składek w 2018 r. Rachunek składkowy składa się z 26 cyfr, zawarty w nim będzie numer identyfikujący ZUS i Twój numer NIP (ostatnie 10 cyfr).

Płatnicy, których nie stać na spłatę zaległości jednorazowo, koniecznie jeszcze do końca tego roku muszą złożyć wniosek do oddziału ZUS o system ratalny.
Należności, które spłacasz w układzie ratalnym lub z odroczonym terminem płatności składek, będziesz wpłacać na swój numer rachunku składkowego. Jedną wpłatą opłacisz składkę bieżącą i ratę. Twoją wpłatę rozliczymy chronologicznie, według terminu płatności składki i raty.
Więcej: LINK