E-Składka – skladki do ZUS po nowemu

Przypominamy, że od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorcy będą opłacali wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne jednym przelewem na swój numer rachunku składkowego. E-skladka nie oznacza transakcji wyłącznie elektronicznej. Od 1 stycznia będzie można opłacać składki zwykłym przelewem, takim, jakim np. płacisz za prąd. Na przelewie wpiszesz tylko numer rachunku bankowego –Twój numer rachunku składkowego. Wpłatę od razu ZUS zaksięguje i rozliczy na koncie płatnika.

Każda wpłata zostanie podzielona proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia i fundusze. ZUS zrobi to na podstawie składek z płatnika ostatniej deklaracji rozliczeniowej. Uwaga ! – podzielona wpłata trafi na najstarsze zadłużenie na danym ubezpieczeniu albo funduszu.

Informację o numerze rachunku składkowego jest rozsyłana przez ZUS listem poleconym, dlatego prosimy o odbieranie poczty z ZUS. Jeśli do końca grudnia 2017 list do adresata nie dotrze, należy koniecznie skontaktować się z ZUS.. Numer rachunku dostępny będzie w każdej placówce lub w Centrum Obsługi Telefonicznej, tel 22 560 16 00. Uwaga: Jesli płatnik nie będziesz znać swojego numeru rachunku, nie opłaci składek w 2018 roku. Dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte 31 grudnia 2017 roku.
Więcej: LINK