Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 13/02/2013

Dziennik Gazeta Prawna: ZUS podważa umowy o dzieło, przedsiębiorcy chcą zmian

Pracodawcy, związkowcy i rząd mają dzisiaj przedyskutować koncepcje zmian w ubezpieczeniach. Projekt ustawy o opłatach składek od wszystkich umów cywilno-prawnych, zaproponowany przez związkowców, dla pracodawców jest nie do przyjęcia.

Chociaż premier wycofał się z propozycji opłacania składek od wszystkich umów, to okazuje się, że ZUS i tak sobie radzi, kwestionując i zmieniając kwalifikację prawną umów między pracownikami i pracodawcami.

„– Szybko okazało się, że rząd postanowił znaleźć pieniądze na wypłaty emerytur w inny sposób. Docierają do nas sygnały od małych firm, że ZUS zmienia kwalifikację prawną zawartych umów o dzieło. I coraz częściej traktuje je jako umowy o świadczenie usług, nakładając obowiązek płacenia składek na ubezpieczenie społeczne – skarży się Bogusława Nowak-Turowiecka, główny specjalista Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej Związku Rzemiosła Polskiego.”

Więcej: gazetaprawna.pl
14.02.2013
Bożena Wiktorowska
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018