Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 15/01/2013

Dziennik Gazeta Prawna: Umowa na czas nieokreślony, ale elastyczna

Jednolita umowa, to przedmiot dyskusji w Komisji Europejskiej. Rozwiązanie, które ma uelastycznić rynek pracy, a jednocześnie zabezpieczyć pracowników może być bardzo korzystne, ale zdaniem ministra pracy konieczne są konsultacje społeczne.

Pojęcie jednolitej umowy pojawiło się w ramach europejskiej inicjatywy będącej częścią programu Europa 2020. Idea polega na powszechniejszym zastosowaniu umów na czas nieokreślony ze zmieniającym się okresem wypowiedzenia i stopniowo zwiększającymi się uprawnieniami pracowników w zakresie ochrony socjalnej. Na razie Komisja Europejska (KE) nie przedłożyła konkretnych propozycji legislacyjnych w tym zakresie.

Pojawiają się głosy, że takie rozwiązanie można by wprowadzić od razu, jednak Wiceminister Minister Pracy i Polityki Społecznej, Radosław Mleczko zaznaczył, że konieczne jest najpierw podjęcie dialogu z partnerami społecznymi.

Więcej:gazetaprawna.pl
15.01.2013
Tomasz Zalewski
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018