Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 21/02/2013

Dziennik Gazeta Prawna: Pracodawcy przeciw większemu oskładkowaniu

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” możemy dziś przeczytać opinię prezesa ZRP Jerzego Bartnika na temat  propozycji związków zawodowych w zakresie obowiązkowego oskładkowania umów o dzieło.

W opinii prezesa związkowcy przyjęli nie realistyczne założenie, że osoba pracująca na umowę o dzieło zarabia na tyle dużo, że ze świadczeń tych można opłacić składkę ZUS. Tymczasem przy trudnej sytuacji na rynku pracy umowa o dzieło jest jedynym sposobem na zarobienie często niewielkich pieniędzy i utrzymania zatrudnienia. Oskładkowanie jej odbierze jakikolwiek sens pracy w tym wymiarze i podniesie poziom bezrobocia oraz zwiększy szarą strefę.

Ponadto ZRP negatywnie ocenia propozycje podniesienia o 40 pkt proc. podstawy wymiaru składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz odprowadzanie składek na ZUS przez członków rad nadzorczych.

Więcej: gazetaprawna.pl
21.02.2013

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018