Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 24/10/2012

Dziennik Gazeta Prawna: Parlament rozpoczyna prace nad projektem zmian w ustawie o VAT

W DGP czytamy o zmianach, jakie planuje rząd w ustawie o VAT. Dzisiaj posłowie w sejmie będą dyskutować nad zaproponowanymi zmianami. Szykują się bardzo głębokie zmiany.

Jednym z przykładów kluczowych zmian jest modyfikacja zasad opodatkowania świadczeń nieodpłatnych, co może skutkować zwiększeniem ilości usług, które będą objęte VAT-em. Kolejna proponowana różnica, to doprecyzowanie katalogu czynności przy obliczaniu limitu zwolnień. W styczniu wejdą w życie także przepisy ułatwiające rozliczenia VAT w handlu zagranicznym. W nowej ustawie pojawi się także przepis, który pozwoli na odliczenie VAT za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę wystawioną przez zagranicznego dostawcę.

Jednak najbardziej istotne zmiany pojawić się mają w lipcu 2013 roku. Będą one dotyczyły regulacji związanych z momentem powstawania obowiązku podatkowego. Związek Rzemiosła Polskiego poparł wprowadzenie pewnych rozwiązań, które pomogłyby firmom, otrzymującym z dużym opóźnieniem pieniądze od kontrahentów. Związek wprowadzenie takiego przepisu zasugerował w 1999 roku, przy okazji propozycji ograniczających opóźnienia płatności w transakcjach handlowych.

Więcej: edgp.gazetaprawna.pl
24.10.2012
Magdalena Majkowska
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018