Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 06/03/2013

Dziennik Gazeta Prawna: Mniej pieniędzy za pracę w nadgodzinach

Jutro w sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektów mających zmienić rozliczanie czasu pracy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Jeden z nich to projekt rządowy, drugi poselski. Nie podobają się one związkom zawodowym, ale pracodawcy widzą w nich szansę na utrzymanie funkcjonowania wielu firm, a co za tym idzie zachowanie miejsc pracy.

Obydwa projekty ustaw zakładają identyczną zmianę – możliwość wydłużania okresów rozliczeniowych czasu pracy do 12 miesięcy. W razie wzrostu zamówień zatrudnieni będą np. pracować przez 6 dni w tygodniu (oczywiście przy zachowaniu kodeksowych norm dotyczących odpoczynku), a w późniejszym czasie po cztery dni. W długim okresie rozliczeniowym czas pracy zbilansuje się i firma nie będzie musiała płacić dodatków za nadgodziny.

Projekt klubu PO zakłada jednak również m.in. obniżenie stawek za pracę w godzinach nadliczbowych oraz znaczące wydłużenie terminu, w którym można oddawać pracownikom czas wolny w zamian za ponadwymiarową pracę (wtedy nie trzeba wypłacać dodatków do pensji).

Więcej: gazetaprawna.pl
06.03.2013
Łukasz Guza
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018