Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 14/02/2013

Dziennik Gazeta Prawna: Będzie łatwiej o pomoc antykryzysową

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podczas posiedzenia Prezydium Komisji Trójstronnej przedstawiło zmodyfikowaną wersje projektu ustawy antykryzysowej, w której znalazły się niektóre postulaty zgłaszane przez partnerów społecznych. Minister pracy Jacek Męcina podał, że główna zmiana polega na obniżeniu z 20 do 15 procent poziomu spadku obrotów, jaki musi wykazać firma ubiegająca się o dopłaty do pensji przy obniżeniu wymiaru czasu pracy załogi, lub podczas przestoju.

Nową propozycją jest możliwość dofinansowania podnoszenia kwalifikacji pracowników. Jednak o takie dofinansowanie może się ubiegać pracodawca, który ma fundusz szkoleniowy. Nowym rozwiązaniem jest też możliwość łączenia zadań związanych z ochroną miejsc pracy ze szkoleniami.

Pracodawcy dosć sceptycznie podeszli do nowych propozycji. Ich zdaniem podobne rozwiązania zawierała poprzednia ustawa antykryzysowa i przedsiębiorcy w niewielkim stopniu z nich korzystali.

Więcej:
gp.pl
Tomasz Zalewski
14.02.2013

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018