Dzień przedsiębiorczości – gala finałowa konkursu z udziałem szefowej MEN

W sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 9 marca odbyła się gala podsumowująca 14. edycję „Dnia przedsiębiorczości”. W wydarzeniu wzięła udział Minister Edukacji Anna Zalewska, która podziękowała organizatorom konkursu za sprzyjanie młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Podkreśliła również, że akcja ta przyczyniła się do wprowadzenia do szkół doradztwa zawodowego. 

 

Dzień przedsiębiorczości organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest programem edukacyjnym przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mającym na celu wsparcie w podejmowaniu przez młodych ludzi decyzji przy planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

 

Ideą programu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z przedsiębiorstw i instytucji – w edukację młodzieży. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firm osób uczniowie w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin w pracy na konkretnym stanowisku. W tym czasie weryfikują oni swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza książkowa –czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Więcej: LINK