Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 09/12/2009

Dialog w regionie

W siedzibie Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu, w dniu 2 grudnia odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu "Skuteczni eksperci = efektywny dialog" dla reprezentantów Izb i Cechów z terenu województwa dolnośląskiego.

 

Organizatorem spotkania był Związek Rzemiosła Polskiego wraz z Dolnośląską Izbą Rzemieślniczą oraz Izbą Rzemieślniczą i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy.

 

To już trzecie szkolenie realizowane w ramach zadania 3, którego celem jest wzmocnienie potencjału eksperckiego środowiska rzemieślniczego, zaangażowanego w prace w instytucjach dialogu społecznego na szczeblu regionalnym i lokalnym.

 

W pierwszej części seminarium uczestnicy poznali pojęcia zawiązane z dialogiem społecznym oraz ramami prawnymi dialogu w Polsce i Europie. Rafał Szkopek, ekspert pracujący w instytucjach dialogu społecznego na szczeblu Unii Europejskiej, gość szkolenia, wskazał na niedoskonałości formuły dialogu funkcjonującego w naszym kraju.

 

W części warsztatowej przedstawiciele dolnośląskich WKDS oraz Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia podzielili się doświadczeniami i spostrzeżeniami z pracy w tych gremiach. Na przykładzie konkretnych spraw omawiano kwestie naruszenia równości stron dialogu i dominacji przedstawicieli władzy.

 

Prezes Dolnośląskiej Izby Zbigniew Ładziński podkreślił, że to właśnie partnerstwa lokalne są najskuteczniejszym forum rozwiązywania regionalnych problemów.

 

Uczestnicy warsztatów potwierdzili potrzebę doskonalenia wiedzy w zakresie dialogu społecznego w środowisku rzemiosła, aby efektywniej wypełniać zadania partnera społecznego zarówno na szczeblu regionu, kraju oraz Unii Europejskiej.
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018