Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 16/09/2016

Budżet Państwa na 2017 rok i strategia rozwoju tematem posiedzenia plenarnego RDS

15 września w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego, pod przewodnictwem Piotra Dudy. W pierwszej części posiedzenia członkowie Rady Dialogu Społecznego podjęli uchwały: Uchwała nr 14 Rady Dialogu Społecznego w sprawie zmiany Uchwały nr 13 w sprawie zatwierdzenia projektu planu finansowego Biura Rady na 2017 r. oraz Uchwała nr 17 strony pracowników i strony pracodawców w sprawie ustawy z dnia 5 września 2016 r. o umowach koncesji na roboty budowlane lub usługi.

Minister finansów Paweł Szałamacha, przedstawił informację na temat Projektu ustawy budżetowej na rok 2017. Zaznaczył, że przedstawiony budżet jest ambitny, realistyczny oraz przełomowy. Wyróżnił jego dwa cele: realizację programu społeczno-gospodarczego rządu oraz odpowiedzialności finansowej państwa. Wyraził nadzieję, że projekt ustawy budżetowej na rok 2017 zostanie pozytywnie przyjęty przez Radę Dialogu Społecznego.

Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego z niepokojem odniósł się do pomysłu zmniejszenia w budżecie środków na Fundusz Pracy. Zwrócił też uwagę na zagrożenie wynikające ze zmniejszenia refundacji dla mistrzów rzemiosła za kształcenie zawodowe pracowników młodocianych.

Sporo miejsca w dyskusji poświęcono „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, która jest w trakcie procesu konsultacji społecznych. Projekt przedstawił Jerzy Kwieciński, sekretarz w ministerstwie rozwoju.
Członkowie Rady uzgodnili konieczność powołania doraźnego Zespołu ds. Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, który będzie miał za zadanie wypracowanie stanowiska w sprawie Strategii.

Pełna relacja z posiedzenia:

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018