„Bezpiecznie od startu”. Znamy finalistów konkursu o zasadach BHP

Już po raz XVIII finał Ogólnopolskiego Konkursu BHP dla uczniów  z zakładów rzemieślniczych pokazał, że przepisy dotyczące pracy w bezpiecznych warunkach nie są dla młodych ludzi obce. Gala Konkursu, w której wziął udział zastępca Głównego Inspektora Pracy Bogdan Drzastwa, Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski, przedstawiciel CIOP-Alfred Brzozowski, oraz Ministerstwa Edukacji- Danuta Maciejko, odbyła się 23 maja w Pałacu Chodkiewiczów (siedzibie ZRP) w Warszawie.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej  Elżbieta Rafalska, z uwagi na wcześniejsze zobowiązania zawodowe, nie mogła wziąć udziału w uroczystości rozdania nagród. Do młodych ludzi skierowała pisemne przesłanie, w którym wyraziła nadzieje, że  otrzymane wyróżnienia, które są zwieńczeniem pracy i włożonego wysiłku, będą stanowiły kapitał na przyszłość. Staną się też zachętą do dalszego rozwoju oraz podejmowania kolejnych, zakończonych sukcesem działań.

Podkreśliła ważność popularyzowania wśród młodych ludzi wiedzy na temat bhp oraz propagowania probezpiecznych postaw i właściwej organizacji pracy na danym stanowisku.

Gospodarz spotkania Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski pogratulował imponującej wiedzy współzawodnikom. Podziękował też za zagażowanie mistrzom szkolącym i nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież do zmagań konkursowych. Udział młodzieży w tym konkursie wyraźnie pokazuje, że takie wydarzenia są potrzebne. Potwierdza to również nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej, którą Konkurs otrzymał w 2013 roku.

Za kilka miesięcy Państwowa Inspekcja Pracy będzie obchodzić swoją 100. Rocznicę działalności. I przez cały ten czas w obszarze jej zainteresowań i aktywności jest bezpieczeństwo młodych pracowników – powiedział wiceszef GIP-Bogdan  Drzastwa. –nasze zaangazowanie i udział w tym wydarzeniu jest dowodem na to, że nieustannie ważna dla PIP jest dbałość o to, aby młody pracownik mógł bezpiecznie pracować w przyjaznej atmosferze -dodał.

W tym roku podczas Gali XVIII Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” na podium stanęli: w kategorii indywidualnej-I miejsce zajął Mateusz Walendowski, uczeń zawodu-monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych  (Izba kaliska). II miejsce przypadło Jessice Kołodziej, uczennicy zawodu kucharz (Izba opolska) i  jako trzecia na  „pudle” stanęła Kinga Kulas, uczennica fryzjerstwa (Izba kaliska).

W kategorii drużynowej najlepsi okazali się uczniowie: Mateusz Walendowski i Kinga Kulas z Izby Rzemieślniczej w Kaliszu, drugie miejsce zajęli uczniowie: Jessica Kołodziej i Krystian Matyschok z Izby Rzemieślniczej w Opolu i trzecie uczniowie: Patryk Mielewczyk i Weronika Igłowska z Izby Rzemieślniczej w Słupsku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zasłużonych nagród i upominków i życzymy dlaszych sukcesów w nauce.

Zdjęcia do pobrania:https://drive.google.com/open?id=1O3YqOgz4CtIfXTP11_zzxjdokdzdWW9b

Konkurs BHP 2018 – ranking indywidualny i druzynowy