4 mld zł dla mikro i MŚP z funduszy unijnych

Minister Gospodarki na konferencji w Mielcu zachęcał przedsiębiorców do wykorzystania funduszy unijnych. W obecnej perspektywie finansowej jest ich jeszcze 4 mld zł.

– Dzielę się informacjami w jakich obszarach małe i średnie firmy mogą korzystać z tego, co oferuje Polska Agencja Rozwoju Regionalnego. Jeszcze w tej perspektywie finansowej mamy do wydania blisko 4 mld zł. Zachęcam przedsiębiorców z całego Podkarpacia, by chcieli w to wchodzić – powiedział na konferencji prasowej Janusz Piechociński, wicepremier polskiego rządu i minister gospodarki. Jego wizyta w powiecie mieleckim była związana właśnie lokalnymi, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

– Chcę zapoznać się z doświadczeniem małego i średniego kapitału – zaznaczył Janusz Piechociński.  – To przykład znakomitego zarządzania i wysokiej konkurencyjności. Wyroby trafiają stąd do wielu państw, w tym także do Chin, co niezwykle cieszy. Takie przedsiębiorstwa są mocną stroną polskiej gospodarki – chwalił Piechociński.

Wicepremier odniósł się także z bezpośrednim apelem do władz samorządów lokalnych. – Dzisiaj nie czas rozbudzać społeczne emocje i polityczne waśnie. Trzeba szukać tego co dobre, wspólne i co się sprawdziło. Polityka i dyplomacja dobrze służy ludziom tylko wtedy, kiedy dobrze służy przedsiębiorczości. Mam nadzieję, że samorządowcy ziemi mieleckiej będą współtworzyć nowe otwarcie na przedsiębiorczość – mówił Piechociński dodając, że liczy na specjalne sesje w lokalnych samorządach poświęcone rozwojowi przedsiębiorczości.

Więcej: LINK